Berušky

Dravci na školní zahradě

V pondělí 27. 5. 2024 na 10.00 hod k nám na školní zahradu přiletí „Dravci v letu“. Akce týmu Radka Jareše, který nám spolu s chovateli dravců a sov předvede opravdu zajímavé kousky. Samozřejmě nebude chybět výchovně vzdělávací část ze života výra velkého, orla mořského a dalších ptačích zástupců. V případě nepříznivého počasí by akce odpadla. Cena za představení … 75 Kč.

Pipi Dlouhá Punčocha v MŠ

V úterý 21. 5. 2024 v 9.00 hod nás navštíví divadlo Ondřej s pohádkou Pipi Dlouhá Punčocha. Ve vile Vikule nás čeká mnoho dobrodružství… pídění, lívance, výlet do cukrárny…. Za pěkného počasí se akce bude konat venku na školní zahradě, v případě nepříznivého počasí se přesuneme do interiéru mateřské školy. Cena představení … 70 Kč.

Dopravní hřiště pro předškoláky

Všichni předškoláci navštíví Dětské dopravní hřiště v Krásném Březně, kde je čeká Dopravní výchova II. – praktická část. Předškoláci ze Žabiček a Berušek v pátek 24. 5. 2024 na 9.15 hod. Dopravíme se MHD. S sebou děti potřebují do batůžku uzavíratelné pití, cyklistickou přilbu, vhodné oblečení a obuv. Svačinku ze školky povezeme s sebou. V případě nepříznivého počasí lekce odpadá. Program je zdarma.

Foto MOJÍ maminky

Děti dostaly domácí úkol …. jelikož si povídáme o maminkách, prosíme o donášku fotografie maminky. Maminky, kdybyste viděly, jak jsou na Vás děti pyšné! Děkujeme za spolupráci :-) .

Oslava Dne matek

V rámci oslavy svátku "Den matek" zveme rodinné příslušníky na besídku v režii trídy Berušek ve čtvrtek 16. 5. 2024 od 15.30 h. Těšíme se na Vás :-).

Fotografování

Památka na kamarádky a kamarády z mateřské školky nesmí chybět v žádné domácnosti. Ve čtvrtek 16. 5. 2024 dopoledne přijede paní fotografka. Věříme, že nám počasí vyjde vstříc a pořídíme krásné snímky venku na školní zahradě. Vyfotíme celou třídu + portrét dítěte, které budou ve formě koláže na dlouhé fotografii. Skupinky tentokrát nefotíme, pouze předškoláky. Děkujeme za pochopení.

Zubní hygiena pro předškoláky

V úterý 30. 4. 2024 proběhne v naší mateřské škole od 9. 00 hod preventivní program pro předškoláky, který se zaměřuje na edukaci dětí mateřských škol v problematice dentální hygieny. Na realizaci se podílejí studentky oboru diplomovaná dentální hygienistka Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ústí nad Labem. Děti s sebou potřebují zubní kartáček v obalu či igelitovém sáčku. Děkujeme za spolupráci.

Pohádka v mateřské škole

V pátek 26. 4. 2024 v 9. 00 hod k nám do mateřské školy překvapivě zavítá divadlo s pohádkou "Jak myška hledala kamarády". Těšíme se na představení plné zvířátek, písniček a poutavého vyprávění paní knihovnice z městské knihovny na Klíši. Představení je zdarma :-).

Čarodky s Inkou

V týdnu od 22. 4. do 26. 4. 2024 nás čeká Čarodějnický týden. V pondělí 29. 4. v 9.30 hod se těšíme na Čarodějnický karneval, kterým nás provede sympatická Inka Rybářová s programem plným veselých písniček, pohybu, čarování a tancování. Již tradičně se k nám přidají děti z přípravné třídy a třídy 1.C ze ZŠ Vojnovičova. Za příznivého počasí proběhne program na školní zahradě MŠ, kde každá třída na závěr spálí svou čarodějnici. V případě nepříznivého počasí budeme čarovat v tělocvičně ZŠ Vojnovičova. Prosíme rodiče o nachystání tematické masky na karneval. Děkujeme. Cena programu … 85 Kč.

Hokejbal - předškoláci

Naši předškoláci navštíví akci "Hokejbalové dopoledne" s fundovanými trenéry ve čtvrtek 18. 4. 2024 v 9.00 hod na nedalekém hokejbalovém hřišti ve Všebořicích. V tento den poprosíme o sportovní oblečení a obuv pro děti, uzavíratelné pití a pokud máte - helmu na kolo. Děkujeme za spolupráci.